Jak działa skup samochodów – proces sprzedaży pojazdu krok po kroku!

Planujesz sprzedaż swojego samochodu? Nie masz czasu zamieszczać ogłoszeń i spotykać się z potencjalnymi kupcami? A może uważasz, że powypadkowy i uszkodzony samochód nadaje się już wyłącznie do auto kasacji? Sprawdź więc, jak działa skup samochodów, by pozbyć się swojego auta szybko i za atrakcyjną cenę. 

Jakie samochody skupuje skup aut używanych?

Skup pojazdów używanych skupuje różnego rodzaju pojazdy, bez względu na ich stan techniczny. Tutaj nie bierze się również pod uwagę marki i modelu, rocznika, liczby przejechanych kilometrów czy stanu blacharsko-lakierniczego pojazdu. To jednak jeszcze nie wszystko! Jak się bowiem okazuje sprzedaż samochodu do profesjonalnego skupu aut używanych otwiera bowiem cały wachlarz różnych możliwości. Można tutaj bowiem z powodzeniem sprzedać nie tylko sprawne auto w każdym stanie, ale również i pojazd uszkodzony i powypadkowy.

Firma, która prowadzi skup samochodów osobowych i dostawczych bardzo często oferuje również bezpłatny dojazd do klienta oraz własny transport niesprawnych aut w postaci lawety. Skupy aut powypadkowych działają 7 dni w tygodniu, 24h na dobę, dzięki czemu skup pojazdów możliwy jest o każdej godzinie, a laweta może odebrać auta uszkodzone zarówno z posesji właściciela, jak i z miejsca zdarzenia drogowego.

Jak skup samochodów wycenia auta?

Skupy aut skupują auta używane, nadające się do dalszej eksploatacji, po dokonaniu niezbędnych napraw. Co ważne, przy sprzedaży auta nie ma tutaj sztywnego cennika. To właśnie indywidualne podejście do każdego klienta sprawia, że najlepsze skupy cieszą się tak dużym zaufaniem.

Wycena samochodów w każdym stanie technicznym na ogół odbywa się w miejscu, w którym działa skup aut osobowych. Jak się jednak okazuje, nie jest to jedyna możliwość, która otwiera się przed właścicielami pojazdów, liczącymi na szybką i korzystną sprzedaż. Dobry skup pojazdów używanych może bowiem wycenić auto poprzez wypełnienie formularza lub też w trakcie rozmowy telefonicznej. Taka wstępna wycena pozwala uzyskać informację, za jaką kwotę można sprzedać auto w danym miejscu. Wystarczy tylko zadzwonić do skupu, by poznać jego propozycję.

Dodatkowo, jak już zostało wspomniane, możliwa jest również wycena samochodu na posesji właściciela. W każdym przypadku jest ona darmowa i niezobowiązująca, dokonywana przez rzetelnego fachowca, który – na podstawie bogatej wiedzy i doświadczenia decyduje, za ile skup może odkupić dany samochód.

skup samochodów

Czy warto sprzedać pojazd do auto skupu?

Skup samochodów to firma, ciesząca się coraz większym zainteresowaniem. Na taki stan rzeczy wpływają nie tylko najlepsze ceny, znacznie wyższe, niż oferują stacje demontażu pojazdów, ale również płatność gotówką za każdy sprzedany tutaj samochód. Gotówka od ręki znacznie zwiększa bowiem bezpieczeństwo transakcji, a skup samochodów za gotówkę to z pewnością firma o stabilnej pozycji i dużym doświadczeniu. To doskonałe rozwiązanie, jeśli chcesz sprzedać auto w ramach błyskawicznej transakcji i otrzymać pieniądze do ręki, bez konieczności oczekiwania na zaksięgowanie przelewu na koncie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden × 1 =