Zalety i wady umywalek łazienkowych prostokątnych

Umywalka łazienkowa prostokątna to rozwiązanie, cieszące się sukcesywnie rosnącą popularnością. Doskonale wpisują się one w nowoczesne aranżacje, dodając im stylu i elegancji. Kształt i rozmiar umywalek to na ogół kwestia indywidualnego gustu oraz możliwości aranżacyjnych, związanych z metrażem danego pomieszczenia. Ci, którzy zastanawiają się nad umywalką prostokątną, z pewnością chcieliby poznać wady i zalety takiego rozwiązania. Wychodząc naprzeciw potrzebom czytelników, zgromadziliśmy w jednym miejscu najważniejsze informacje, które powinny ułatwić wybór umywalki do każdej łazienki.

Umywalka łazienkowa prostokątna – największe zalety

Umywalki łazienkowe prostokątne mają cały szereg istotnych zalet, które warto wziąć pod uwagę, podejmując ostateczną decyzję. Przede wszystkim umywalka nablatowa w tym kształcie wpisze się doskonale zarówno w aranżację małych łazienek, jak i dużych salonów kąpielowych. Takie umywalki nablatowe i podblatowe dodają pomieszczeniom wyjątkowego stylu i klasycznej elegancji, która nigdy nie wychodzi z mody.

Co więcej, takie umywalki do łazienki doskonale wkomponują się w każdy wystrój wnętrz. Sprawdzą się one w łazienkach nowoczesnych, industrialnych i minimalistycznych, ale prostokątne umywalki łazienkowe będą pasowały także do pomieszczeń w stylu retro. To element wyposażenia łazienki, który zapewni również wysoki komfort użytkowania, zwłaszcza jeśli postawimy na głębokie modele. Są one więc funkcjonalne, a zarazem wygodne w użytkowaniu, a klasyczny design doskonale skomponuje się z pozostałymi elementami wyposażenia wnętrz.

Kup prostokątną umywalkę w sklepie www.lazienkiabc.pl

Umywalka prostokątna – wady rozwiązania

Umywalki prostokątne nablatowe to uniwersalne rozwiązanie, które sprawdzi się niemalże w każdej łazience czy toalecie. Niestety, ma ono również swoje wady. Przede wszystkim będą to wystające kanty, narażone na uszkodzenia mechaniczne, które znacząco zmniejszają ich estetykę. Dlatego też decydując się na taki rodzaj umywalek, warto postawić na produkty najwyższej jakości od wiodących producentów.

Problemy z obitymi kantami nie istnieją natomiast, jeśli w naszym domu czy mieszkaniu zamontowana zostaje umywalka łazienkowa okrągła. Taka grupa umywalek cieszy się również sporą popularnością, zwłaszcza w małych wnętrzach, w których okrągłe umywalki doskonale spełniają swoją funkcję.

Co, jeśli nie umywalki nablatowe prostokątne?

Na rynku dostępny jest szeroki wybór ceramiki łazienkowej, która z powodzeniem może zastąpić prostokątne misy. Przede wszystkim będzie to wspomniana już umywalka okrągła, pasująca do każdego stylu. Nie brakuje również umywalek stawianych na blat w tym właśnie kształcie. Umywalka nablatowa okrągła to doskonałe rozwiązanie w minimalistycznych aranżacjach pomieszczeń o niewielkim metrażu. Może ona jednak zgubić się w łazienkach o większej powierzchni.

Współczesna oferta producentów zawiera również inne kształty umywalek łazienkowych. Klienci wybierają często kształt owalny, choć coraz większym zainteresowaniem cieszą się również nieregularne kształty, przyciągające wzrok i budzące zainteresowanie swoim niekonwencjonalnym wyglądem.

One thought on “Zalety i wady umywalek łazienkowych prostokątnych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzynaście + 5 =